Xiaomi Redmi 7A Fiyat ve Özellikleri

Çinli teknoloji devi Xiaomi yeni telefon modeli Redmi 7A’ yı piyasaya sürdü. Xiaomi’ nin alt sınıf yani giriş seviyesi olan telefon uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Yeni modelleri ile Türkiye pazarında da pazar payını arttırmayı hedefleyen Xiaomi Redmi 7A ile de giriş seviyesi telefon pazarının altını üstüne getirecek gibi gözüküyor.

Avrupa’ da satışa sunulacak olan telefonun Türkiye pazarına da gelmesi bekleniyor. Oldukça uygun fiyata sahip olacak olan Redmi 7A özellikle alt sınıf seviye telefon tercih edenlerin ilgi odağı olacak gibi gözüküyor. Telefonun dış tasarımına baktığımızda önde düz ekran üst orta kısmına çentikli selfi kamerası bizi karşılıyor. Arka tarafında da düz bir hat kullanan telefon tek ana arka kameraya sahip.

Telefonun dış tasarımı gayet şık görünürken renk seçenekleri de oldukça güzel gözüküyor. Cihaz da herhangi bir parmak izi okuyucusu bulunmazken 4 mAh lık bataryaya sahip. Düşük tüketimi ile oldukça uzun pil ömrü sunacak olan Redmi 7A kullanıcılarına şarj sorunu yaşatmayacak gibi gözüküyor.

Xiaomi Redmi 7A nın kalbinde ise Snapdragon 439 işlemci bulunuyor.RAM olarak ise 2 GB lık bir RAM kapasitesine sahip olan Redmi 7A iki farklı versiyona sahip. Bunlar 16 GB lık ve 32 GB lık depolama alanına sahip modeller.

Telefonda bir adet ön selfi kamerası ve bir adet arka ana kamera bulunduğunu söylemiştik. Ön kamera 5 megapiksellik çözünürlüğe sahip iken arka kamera 13 megapiksellik çözünürlüğe sahip. Ortalama bir selfi ve fotoğraf kalitesi sunan Redmi 7A sınıf standartlarında bir çözünürlük kalitesi sunuyor. Xiaomi Redmi 7A Avrupa pazarında 100 euro‘ luk fiyat etiketine sahip olacak. Ülkemizde ise 1500 ile 2000 tl arasında fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir