Seul Robot Bilimi Müzesi

Seul robot bilimi müzesi Melike Altınışık Architects tarafında yapılacak. Yapımında robotların kullanılacağı müze de halk da bilgilendirilecek. Halkım robotlar hakkında bilgilendirilmesi de Seoul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış bir karar.

Binada genelde kaynaklama ve birleştirme görevi yaptırılacak olan robotlara kalıp oluşturma gibi konularda da görev düşecek. Robotlar aynı zamanda 3 boyutlu yazıcılarda kullanılarak müzenin çevre düzenlemesine katkı sağlayacak. Drone lar, inşaat incelemelerini ve inşaatın gelişimini takip edecekler aynı zamanda inşaat ta görev alan robotların durumlarını da gözlemleyecekler.

Sadece mimari ile sınırlı kalmayıp yapımında kullanılan tüm robotların tasarım ve üretimi sorumluluğunu da içeren Seul Robot Bilimi Müzesi ilk olarak kendi yapımında kullanılan robotların sergisini gerçekleştirecek. Müzenin yapımında robotların kullanımı ile , hem zaman tasarrufu hemde ortaya daha az maliyet çıkacağı bildirildi.

2020 yılı itibari ile yapımına başlanacak olan binanın yapımının 2022 yılı itibari ile tamamlanacağı ve kapılarını ziyaretçilerine açacağı belirtildi.

kaynak: dezeen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir