Samsung Galaxy A80 Fiyat ve Özellikleri

Teknoloji devi Samsung yeni modeli olan Galaxy A80 i piyasaya sürdü. Kızaklı yapısı ve tasarımı ile oldukça dikkat çeken telefon teknoloji bakımından da çok değişik özelliklere sahip. Dönebilen kameraya sahip olan telefon ile kaliteli selfi ve normal fotoğraf çekimleri yapılabiliyor. Gelin hep beraber Samsung Galaxy A80 in fiyat ve özelliklerini inceleyelim.

A80 ‘in dış tasarımına baktığımız da önde düz arkada kavisli bir yapı bizleri karşılıyor. Ön tarafta 6.7 inç büyüklüğünde düz bir ekran bulunurken çerçevesiz ekran kullanılmış. Herhangi bir selfi kamerası bulunmayan telefonda ön taraf tamamen ekrandan oluşuyor. Galaxy A80 ‘in ekranı ise 2400×1080 çözünürlüğe sahip iken Full HD+ Super Amoled teknolojisine sahip. Oldukça güzel görüntü kalitesi sunan ekran kullanıcılarına en iyi görüntü deneyimini sunmayı amaçlamış.

A80 in en dikkat çekici özelliği ise kamerası. İlk olarak A80 de kullanılan dönebilen kamera ile arka kamera aynı zamanda ön selfi kamerası olarak ta kullanılabiliyor. Kızaklı yapısı ile kızağı yukarı doğru kaydırdığınızda kamera ön tarafa dönüyor ve arka kameranız bir anda selfi kamerasına dönüşüyor. Selfi kamerası olarak arka kameranın kullanılması ile oldukça kaliteli selfi çekimleri sunan telefon bu alanda bir ilke imza atıyor. Samsung Galaxy A80 de 48 megapiksel arka kamera, 8 megapiksellik geniş açılı kamera ve ToF derinlik özelliğine sahip kamera olmak üzere 3 adet kamera bulunuyor.

Samsung Galaxy A80 ‘ in kalbinde ise Snapdagon 730 işlemci bulunuyor. Performans olarak tatmin edici düzeyde olan cihaz da oyun oynamak oldukça keyifli. RAM olarak 8 GB ‘lık RAM değerine sahip olan telefonda 128 GB ‘lık depolama alanı bulunuyor. Performans olarak oldukça iyi değerler sahip olan telefon ile birden fazla işi aynı anda yapmak mümkün.

25 Watt ‘lık hızlı şarj desteğine sahip olan telefonda 3700 mAh ‘lık batarya bulunuyor. Kısa sürede şarj olan telefon ile kullanıma göre kullanıcılarına iyi bir batarya ömrü sunabiliyor. Android 9 Pie işletim sistemi ile piyasaya sürülen telefonda Samsung ‘un amiral gemisi modellerinde kullandığı pek çok özellik mevcut. Kızaklı kameraya sahip olan telefon ülkemizde 6099 TL ‘lik fiyat etiketine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir