Huawei Nova 5 Pro Fiyat ve Özellikleri

Çinli teknoloji devi Huawei yeni üst sınıf modeli olan Nova 5 Pro tanıtıldı.Çinli teknoloji şirketi Huawei ABD li firmaların yaptırımlarından sonra gelişmelerine devam ediyor. Çinli üretici yeni modeli olan Nova 5 Pro’ yu tanıttı. Huawei Nova 5 Pro’ nun fiyatını ve özelliklerini gelin hep beraber inceleyelim.

Telefonun ön tarafına baktığımızda 6.39 inç’ lik ekran bizi karşılarken, orta üst kısmında çentik biçiminde selfi kamerası bizi karşılıyor. Nova 5 Pro’ nun 6.39 inç büyüklüğündeki ekranı OLED teknolojisine sahip ve kullanıcılarına Full HD+ çözünürlük sunuyor. Görüntü kalitesi olarak sınıf standartlarına uyan Nova 5 Pro iyi bir çözünürlüğe ve görüntü kalitesine sahip. Aynı zamanda ekran içerisine gömülü parmak izi okuyucusu da Nova 5 Pro’ nun diğer özelliklerinden. Arka yüzeye baktığımızda ise düz parlak yüzey bizleri karşılarken sol üst kısımda 4 adet kamera bizi karşılıyor.

Huawei Nova 5 Pro’ nun kalbinde ise Kirin 980 işlemci bulunuyor. Performanslı kullanımlarda 2.6 GHz e kadar çıkan frekans hızı ile oldukça iyi performansa sahip. Bu işlemci ile Nova 5 Pro’ nun Huawei’ nin yeni amiral gemisi olduğunu belli ediyor. 8 GB’ lık RAM değerine sahip olan telefon depolama alanı olarak iki farklı versiyona sahip. Bunlar ise 128 GB ve 256 GB.

Huawei Nova 5 Pro’ nun kameralarına bakacak olursak önde bir adet selfi kamerası arkada ise 4 adet kameraya sahip olduğunu söylemiştik. Önde 32 megapiksellik selfi kamerası son derece kaliteli selfi fotoğrafları çekmenizi sağlıyor. Arkada ki kameralar ise; 48 megapiksellik ana kamera, 16 megapiksellik geniş açılı kamera, 2 megapiksellik derinlik algılayıcı kamera ve 2 megapiksellik makro lens kameralarından oluşuyor.

Huawei Nova 5 Pro 3500 mAh ‘ lık batarya kapasitesine sahip. 40 W lık hızlı şarj ile yaklaşık 20 dk da yüzde 50 seviyesinde şarj imkanı sağlıyor. Huawei Nova 5 Pro’ nun fiyatına baktığımızda ise 128 GB’ lık versiyonu 436 dolar iken 256 GB lık versiyonu 494 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğu Huawei tarafından açıklanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir