Huawei MateBook X Pro Fiyat ve Özellikleri

Geçtiğimiz haftalarda Google’ ın Huawei e yaptırım kararı almasından sonra bazı Amerikalı firmalarda bu karara ortak oldu. Ancak Microsoft sadece kendi mağazalarında Huawei dizüstü bilgisayarlarını kaldırdı. İşletim sistemi desteği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Tüm bunların ışığında Microsoft işletim sisteminin kullanıldığı en iyi laptoplardan birisi olan Huawei MateBook X Pro ya karşı Microsoft un yazılım konusunda yaptırım kararı alacağı pek öngörülmüyor.

Dizüstü bilgisayar kategorisinde üst sınıf segmentte yer alan MateBook X Pro rakipleri ile aynı kalite ve performansı kullanıcılarına sunabiliyor. Dell XPS 13 teki gibi çerçevesiz ekran tasarımına sahip olan bilgisayarın kasası gayet şık tasarlanmış. Alttan aydınlatmalı klavye ye sahip olan cihazda kamera klavyenin üst kısmına konumlandırılmış. F6 ile F7 arasında bulunan kamera tuşuna bastığınızda altından kamera çıkıyor. Bu detayın son derece şık ve teknolojik olduğunu belirtmemiz gerek. Kameranın alt tarafta konumlandırılması açısından XPS 13 e benzerken görüntülü görüşme esnasında kamera ile doğru açıyı yakalamak pek mümkün olmuyor. Ekran çözünürlüğü ise 3000×2000 olması ile gayet net bir görüntü sunan laptop kullanıcılarına en iyi görüntü kalitesini sunmayı hedeflemiş. Cihaz 13.9 inçlik ekran boyutuna sahip. Ekran olarak dokunmatik erkana sahip olan bilgisayarda dokunmatik hassasiyeti de gayet iyi.

MateBook X Pro nun kalbinde ise Intel in 8. nesil işlemci olan i7 8550-U görev yapıyor. 16 GB lık RAM belleğe sahip olan cihazda 512 GB lık NVMe SSD kullanılmış. Son derece performanslı olan MateBook X Pro rakipleri ile arasında herhangi bir fark bırakmıyor.

Ekran kartı olarak tümleşik Intel Graphics 620 nin bulunduğu cihazda harici ekran kartı olarak 2 GB lık NVIDIA Geforce MX 150 kullanılmış. Bu ekran kartları ile beraber MateBook X Pro aynı zamanda video hazırlama düzenleme gibi işlerde de kullanılabilirlik sunuyor.

Tam batarya dolumu ile yaklaşık 12 saatlik video izleme garantisi sunan dizüstü bilgisayar batarya konusunda da oldukça iddalı. Testler sonucu tam performans çalıştığında 6 saat 12 dakikalık kullanım sunan MateBook X Pro bu açıdan rakiplerinden sivrilerek bir adım öne çıkıyor. 4 hoparlör Dolby Atmos özelliği bulunan cihazda ses kalitesi oldukça iyi . Son derece ince tasarlanan dizüstü bilgisayarın ağırlığı ise sadece 1.3 kilogram. Cihazın şık tasarımı şarj adaptörüne de yansımış. Telefon şarj adaptörlerini aratmayan tasarıma sahip olan adaptör son derece şık tasarlanmış. Huawei MateBook X Pro ülkemizde 2 Haziran 2019 tarihi itibari ile Teknosa mağazasında 11.699 TL lik fiyat etiketine sahip.

Huawei MateBook X Pro ülkemizde 2 Haziran 2019 tarihi itibari ile Teknosa mağazasında 11.699 TL lik fiyat etiketine sahip.

2 thoughts on “Huawei MateBook X Pro Fiyat ve Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir