AMD Ryzen 9 3950X İşlemci Fiyat ve Özellikleri

Teknoloji devi AMD yeni işlemci modeli olan Ryzen 9 3950X ürünü tanıttı. Senelerdir Intel ile işlemci konusunda büyük bir rekabet içerisinde olan AMD yeni işlemci modelini tanıttı. Ekran kartı ve işlemci üretimi yapan AMD özellikle oyun performansı olarak kaliteli ürünlere sahip.

Ryzen serisi işlemciler ile oyun dünyasında sağlam bir yeri olan AMD’ nin yeni Ryzen 9 3950X işlemcisi 3.5 GHz lık hız kapasitesine sahip. Aynı zamanda 4.5 GHz e kadar da overclock modunda çıkabiliyor. İşlemci içerisinde 16 çekirdek bulunuyor. Tüm bu performansı sadece 1055 watt’ lık enerji tüketimi ile gerçekleştiriyor. Enerji tasarrufu ve güç performansı bakıldığında oldukça iddalı.

Ryzen 9 3950X performansı ile pazarda güçlü bir konuma gelmeyi amaçlayan AMD oyun sektöründe kullanılabilecek en iyi işlemcinin Ryzen 9 3950X olabileceğini belirtiyor.

Temmuz ayı gibi piyasaya sürülecek olan işlemci 750 dolarlık fiyat etiketine sahip. Yaz aylarında piyasaya çıkacak olan AMD Ryzen 9 3950X un Türkiye fiyatı 4300 TL veya üzeri olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir