2020 Model Renault Captur Özellikleri ile Gün yüzüne Çıktı

Fransız otomobil devi Renault ‘un Captur modeli yenilendi. Araç dış tasarımı tamamen değişirken yenilenen Clio’ dan izler taşıdığını söylememiz mümkün. Motorları ve içi de tamamen yenilenen aracın B- SUV segmentindeki yerini daha güçlendirecek gibi gözüküyor. Dünyada B- SUV segmentinin lideri olan araç ülkemizde de daha güçlü duruma geleceği tahmin ediliyor. Gelin hep beraber 2020 model Renault Captur ‘un özelliklerini yakından inceleyelim.

Aracın dış tasarımına baktığımızda bir önceki neslinden benzer çizgiler taşırken artan boyutları neticesinde neredeyse C- SUV sınırlarını zorladığını söyleyebiliriz. yeni Clio ‘da da kullanılacak olan yeni pure vision led far grubu 2020 Captur ‘de de kullanılıyor. Artan uzunluğu ve genişliği sayesinde daha oturaklı bir görünüme kavuşan Yeni Captur sis farı yerine konumlandırılmış krom aksesuarlar ile sportif bir görünüme kavuşmuş.

Arka far grubu da tamamen değişen aracın C formlu led arka stop grubu yeni Aston Martin modellerini andırırken araca premium bir hava kattığını söyleyebiliriz. 536 lt lik bagaj hacmine sahip olacak olan Yeni Captur bu alanda sınıf liderliğini eline geçirecek gibi gözüküyor. Araçta tavan rayları ve açılabilir cam tavan ise opsiyon olarak sunulacak.

İç kısma baktığımızda ise Yeni Clio ile benzer detaylar görmemiz mümkün. Özellikle orta konsoldaki devasa ekrana sahip multimedya sistemi ve hayalet gösterge paneli bunların arasında. Bir önceki nesline göre kalitenin oldukça arttığı gözlemlenirken malzeme kalitesi büyük ölçüde arttırılmış. Ön konsolun Yeni Clio ‘ya göre biraz daha yüksek konumlandırılması ile orta konsol altında saklama alanları oluşturulmuş. Yeni Captur kullanıcılarına iyi bir saklama alanı sunuyor.

En önemli değişiklik ise vites kolunda yaşanmış. Yeni Clio ‘daki gibi normal ile geri oynayabilen vites kolu yerine Audi modellerinde görmeye alıştığımız joystick vites kolu kullanılmış. Bu özelliği ile Premium bir hava kazanan araç kendini oldukça geliştirmiş gözüküyor.

Motor seçeneği olarak ise Clio ile aynı motorlara sahip olacak olan Yeni Captur da 1.0 litre 100 beygirlik, 1.3 litre 130 ve 155 beygirlik turbo benzinli motorlar görev alırken, dizel cephesinde 1.5 litre hacminde 95 ve 115 litrelik motorlar görev alıyor. Vites seçeneği olarak ise 5 ve 6 ile manuel vitesler ile 7 ileri çift kavramalı EDC vites seçeneği bulunuyor. Ek olarak yeni E-Tech hibrit motorlu versiyonu da satışa sunulacak olan Yeni Captur 45 KM ‘lik elektrikli sürüş menzili sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir