2020 Model Peugeot 508 Fiyat ve Özellikleri

Son yıllarda çıkardığı ve güncelleştirdiği modellerle dikkatleri oldukça üzerine çeken marka olan Peugeot, yeni D segmenti otomobili olan 508 modelini tam anlamıyla baştan aşağıya yeniledi. Alışılmışın dışına çıkan tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken model sınıfında oldukça iddalı konuma gelmeyi hedefliyor. Baştan aşağı yenilenen modeli gelin hep birlikte inceleyelim.

Aracın dış tasarımına baktığımızda Peugeot markasının yeni tasarım dilini yansıttğını görüyoruz. Bunda yeni ön panjur ve tampon, yenilenen arka stoplarda görüyoruz. Aslan pençesi şeklindeki ve 3 boyutlu efektif kazandırılmış arka led stop far grubu bunda en büyük etken olarak göze çarpıyor. Artan aks mesafesi sayesinde diz mesafesi olarak iyi bir alan sunan araçta, arka cam ile birlikte açılan bagaj kapağı neticesinde geniş ve kullanışlı bir bagaj elde edilmiş. Ön tarafta kaplan dişlerine benzeyen led gündüz farları neticesinde ön tarafta araçta agresif ve sportif bir görünüm elde edilmiş.

Ön tarafta uzanan geniş ve yüksek kaput sportifliğe vurgu yaparken, arka tarafa doğru yatık gelen tavan hizası neticesinde coupe ve sportif görünüm perçinlenmiş. Ancak aracı asıl sportif kılan özellik ise Yeni 508 in kapılarının tamamen çerçevesiz bir tasarıma sahip olması. Audi A5 ve Arteon modellerinden aşina olduğumuz bu özellik, araca sportif bir kullanım hissiyatı verirken aynı zamanda kalite hissini de üst sıralara çıkarmaktadır.

Aracın iç tasarımına baktığımızda ise oldukça şık ve kaliteli bir tasarım dili kullanılmış. Neredeyse el ile dokunulan bütün yüzeylerin yumuşak ve deri kaplı görünümlü olduğu araçta, malzeme kalitesi oldukça yüksek ve rakiplerinin önünde seyredecek düzeyde tasarlanmış. Ağaç kaplama görünümlü yüzeylerde kendinizi D segmenti otomobili içerisinde olduğunuz hissiyatını da perçinlemiş.

Klasik yeni Peugeot modellerinde görmeye alıştığımız şık ve küçük direksiyon simidi kullanılırken markanın kendi iç tasarım dili olan i-Cockpit bu araçta da kullanılmış. Tamamen dijital gösterge paneline sahip olan araçta araç ile ilgili bütün fonksiyonlar izlenebilirken navigasyon vb. gibi uygulamaları takip etmekte mümkün.

Arka baş mesafesi alçalan yükseklik neticesinde sınırlı olan araçta siyah iç kaplamalar ile beraber arka tarafta klostrofobik bir iç mekan oluşmuş. Cam tavan seçeneği ile bir nebze olsa da aydınlatılmaya çalışılan iç mekan siyah döşemeler neticesinde biraz karanlık bir ortam sunuyor. Ön konsolda dokunmatik piyano tuşlarının kullanıldığı araçta son derece şık bir görünüm elde edilmiş.

Tamamı otomatik vites seçeneğine sahip olan araç, 2 benzinli ve bir adet de dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile ülkemize ihraç ediliyor. Benzinli modeller 1.6 Puretech 160 ve 225 beygirlik versiyonlardan oluşurken 225 beygirlik motor sadece GT Line donanım seçeneği ile geliyor. Diğer benzinli model ise dizel motor ile beraber Prime donanım seçeneğine sahip. Dizel cephesinde ise ekstra olarak orta donanım paketi olan Allure paket seçeneği sunuluyor. dizel cephesinde ki motor ise 130 beygirlik markanın 3008, 5008 ve 308 modellerinden aşina olduğumuz motordur.

2020 model Peugeot 508 Fiyat ve Donanım paketleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir

ModellerFiyat
Benzin  
508 Prime 1.6 PureTech 180 EAT8210.000 TL
508 GT-Line 1.6 PureTech 180hp EAT8289.000 TL
508 GT 1.6 PureTech 225hp EAT8320.000 TL
Dizel 
508 Prime 1.5 BlueHDi 130hp EAT8210.000 TL
508 Allure 1.5 BlueHDi 130hp EAT8270.000 TL
508 GT-Line 1.5 BlueHDi 130hp EAT8289.000 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir