2019 Yılı Ucuzlayan Sıfır Araba Markaları

Türkiye’de son zamanlarda artan ÖTV fiyatları ile otomobil fiyatları oldukça yüksek seviyede bulunuyor. Gümrük vergilerinin ve ötv oranının yüksek olması yurt dışından ithal edilen otomobillerinin fiyatlarının oldukça yüksek olmasına sebep oluyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Türkiye ABD ye karşı uyguladığı ek gümrük vergilerinde indirim yapınca fiyatlarda azalma olacak. Peki bu hangi markaları etkileyecek?

Türkiye ABD den ithal ettiği araçlar için vergi oranını yüzde 120 den yüzde 60 a seviyelerine düşürme kararı aldı. Bu da ABD den ithal edilen araçların fiyatlarının yüzde 60 oranında ucuzlaması anlamına geliyor. Cumhurbaşkanlığı Resmi Gazetesi’ nde yayınlanan haber ile fiyatlar yüzde 60 seviyelerinde gerileme kaydetti.

Bu karar ile beraber satışların büyük oranda azaldığı sıfır otomobil piyasasında satış yüzdelerinin artması bekleniyor. ABD’ den ithal edilen bazı otomobil marka ve modelleri bilgileri aşağıdaki gibidir. Marka ve modellerle alakalı güncel fiyatlara markaların websitelerinden aynı zamanda showroomlarından ulaşabilirsiniz.

Jepp Grand Cherokee
Jeep Wrangler
Ford Mustang
BMW X3
BMW X4
BMW X5
BMWX6
VOLVO S60

2 thoughts on “2019 Yılı Ucuzlayan Sıfır Araba Markaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir