2019 Model Toyota RAV4 Hybrid Fiyat ve Özellikleri

Amerika ‘da ve Avrupa ‘da oldukça çok satılan ve popüler olan Toyota RAV4 Hybrid. 2019 yılı itibari ile baştan aşağı yenilendi. Büyüyen boyutları ve dinamik görüntüsü ile oldukça dikkat çekici olan Yeni RAV4 Hybrid yeni hybrid motor seçeneği ile de satışa sunuldu. Yeni hybrit motor seçenekleri ve tasarımı ile satışa sunulan Yeni Toyota RAV4 Hybrid bakalım eski modellerinde yakaladığı başarısını sürdürebilecek mi.

Aracın dış tasarımına baktığımızda boyutlarının büyüdüğünü görüyoruz. Büyüyen boyutlar neticesinde iç tarafta daha ferah bir yaşam alanı sunulurken bagaj hacminde de eski nesline göre büyüme meydana gelmiş. Ön tarafta keskin hatlara sahip tampon ve geniş ön ızgara ile agresif bir görünüm sunan Yeni RAV4 Hybrid oldukça yenilikçi tasarım diline sahip. Uzun kaput neticesinde araç daha heybetli bir görünüme kavuşmuş.

Arka kısımda ise yatay formda tasarlanan stop lambaların, kenarlara doğru aşağı eğimli yapısı ile Yeni RAV4 Hybrid ‘ün Yeni Corolla ‘dan izler taşıdığını söylememiz mümkün. Hafif yatık tasarlanan arka cam neticesinde arka tarafta sportif bir görünüm elde edilmiş. Aynı zamanda arka stop grubunun hafif üst kısma yerleştirilmesi ile araca daha yüksek ve heybetli bir görünüm kazandırılmış.

İç kısma baktığımızda ise eski nesline göre daha yüksek bir sürüş pozisyonuna sahip olan 2019 model RAV4 Hybrid kullanıcılarına aracı daha kontrol edilebilir bir sürüş sunuyor. Dik konumlandırılmış ön konsol ve bol tuşlu multimedya ekranı iç kısımda bizleri karşılarken, yeni nesil yuvarlak klima kumandaları göze çarpıyor. Yarı dijital yarı analog gösterge panelinin kulanıldığı otomobilde, dijital gösterge panelinden araçla ilgili tüm bilgilere ulaşmak mümkün. Kablosuz şarjdan adaptif hız sabitleyicisine kadar pek çok donanımın standart olarak sunulduğu araçta güvenlik ve konfor üst seviyede tutulmuş.

Sürüş karakteristiği olarak yüksek konumlandırılan araç, yüksek gövdesine rağmen sportif sürüşlerde de fazla savrulmuyor. Hafif sert ayarlanan süspansiyonlar sayesinde virajları güvenli bir şekilde geçebiliyorsunuz. Çukur vb. kasisleri normal derecede sönümleyen Yeni RAV4 Hybrid te en büyük eksi yüksek hızlarda kabin içi rüzgar sesini biraz fazla alması.

Yeni RAV4 Hybrid ülkemize 2.5 litre hacminde Hbyrid motor ile gelirken otomatik şansıman seçeneğine sahip. 3 farklı donanım ile ülkemize gelen araçta flame ,passion ve passion x-pack donanımları mevcut. 2.5 lt lik ötv den vergi dilimine giren aracın eksi yanı vergisinin fazla olması. 2019 model Yeni RAV4 ‘ün fiyat listesi ise aşağıdaki gibidir.

Tüm Yeni RAV4 Hybrid Versiyon Fiyatları

VersiyonFiyat 
Yeni RAV4 Hybrid 2.5 Hybrid 4×4 Flame e-CVT336.000 TL
Yeni RAV4 Hybrid 2.5 Hybrid 4×4 Passion e-CVT385.000 TL
Yeni RAV4 Hybrid 2.5 Hybrid 4×4 Passion X-Pack e-CVT405.300 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir