2019 Model Toyota Camry Hybrid Fiyat ve Özellikleri

Uzun yıllardan beri ürettiği hybrid yani Türkçe kelimesi ile hibrit otomobil modelleri ile adından söz ettiren Toyota, yeni modellerinde de bu akımı sürdürüyor. Toyota özellikle geçmişten gelen hibrit teknolojisi bilgi birikimi ve tecrübesi ile son araçlarında oldukça verim elde ediyor. Toyota amiral gemisi modeli olan Camry de de 2019 yılı itibari ile hibrit teknolojisine yer vermiş.

2019 model Toyota Camry Hybrid özellikleri ve tasarımı ile sınıfında oldukça iddalı bir konumda. Yurt dışında, Amerika gibi ülkelerde yüksek satış rakamları elde eden Camry Hybrid Türkiye piyasasında da kendine yer edinmeyi hedefliyor. Toyota Camry Hybrid’ in özelliklerine hep beraber bakalım.

Camry Hybrid dış tasarımında Toyota’ nın yeni modellerinden görmeye alıştığımız tasarım dili kullanılmış. Ön taraftaki büyük ızgarası ve ince far yapısı, yan aynaları bunun en büyük örneklerinden. Yeni Corolla modellerinde görmeye alıştığımız bu detaylar markanın yeni tasarım dilini oluşturuyor. 4 metreden uzun boyu ile oldukça uzun olan araç iç mekanında oldukça ferah bir yaşam alanı sunuyor. Arkadan bakıldığında yatık inen tavan hatları ile sportif bir görünüm elde edilmeye çalışılmış.

Camry Hybrid’ in iç tasarımına baktığımızda ise oldukça kaliteli malzemeler kullanılmış. Sınıf standartlarına kalite ve yaşan alanı sunan araç konfor odaklı sürüş için tasarlanmış. Elektrik motorlu ayarlanabilir direksiyondan kablosuz şarj özelliğine kadar pek çok donanımın bulunduğu araç kullanıcılarına pek çok kolaylık sağlıyor. Ayrıca arka yolcular için sunulan ses ve klima kontrol kumandaları sunulmuş. Bu kumandalar arka kol dayamanın üzerinde bulunuyor ve bu özelliğiyle Yeni Camry Hybrid tam bir makam aracı özelliği üstleniyor.

18 inç çaplı jantlar kullanılmasına rağmen son derece konforlu olan araç tam bir makam aracı. Camry Hybrid içerisinde 2.5 litrelik bir motor ünitesi bulunuyor. Bu ünite total olarak 218 beygir güç üretiyor ve 4.5 litre civarı ortalama yakıt tüketimi elde ediyor. Tüketim olarak oldukça iddalı olan Camry Hybrid in motor konusundaki dezavantajı ise ÖTV.

Ülkemizde Camry Hybrid Passion modeli olarak satılan araç tek versiyon ve donanım olarak satılıyor. 2019 model Toyota Camry Hybrid in fiyatı ise kampanyalı 479 bin tl . Sınıf ortalamasının üzerinde olan fiyatı ile avantajı kaptıran Camry Hybrid sahiplerini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir