2019 Model Mondial RX3 Evo Fiyat ve Özellikleri

2019 yılı ile beraber Mondial RX3 i Evo modelini yeniledi ve Euro 4 standartlarına uyumlu hale getirdi. Tasarım olarak commuter ve enduro ile arasında kalan model, sınıfındaki rakiplerine bakıldığında fiyatı ve sunduğu ekstra aksesuarlarıyla dikkat çekiyor.

Dış tasarıma baktığımızda BMW nin GS serisini andıran far altındaki ön plastik ve yüksek gövde RX3 Evo ‘nun enduro sınıfında bulunmasının bir sonucu. Aynı zamanda telli jantlar ve iç lastikli lastiklerde RX3 i Evo’ nun arazi şartlarında da kullanılabileceği izlenimini veriyor. Arka tarafa baktığımızda led stoplar şık bir görüntü sağlarken taşıma çantaları dikkat çeken özelliklerden. yan çantalar biraz dar gibi görünse de sol tarafta ki çanta içerisine ufak tefek eşyalar saklanabiliyor. Sağ taraftaki çantanın ise üst kısmı egzozdan dolayı traşlanmış ve ufak bir taşıma akanı sunuyor. Arka çantaya tam boy kaskın rahat sığabildiğini söyleyelim. Ancak 3 adet taşıma çantası ve ön arka koruma demirlerinin standart olarak sunulması güzel özelliklerden birisi.

Gösterge tablosunda motorla ilgili bir çok özellik gösterilirken dijital ve analog kadran mevcut. Ancak arka aydınlatması olarak pek güçlü olmayışı gündüz sürüşlerinde gösterge panelinin biraz okunmasını zorlaştırabiliyor. Gösterge panelinin solunda 12 Volt enerji soketi bulunurken sağ tarafında 1 adet USB ye yer verilmiş. Telefonun gidona bağlanmasıyla şarj edilmesinin oldukça kolaylaştıran iki soket son derece kullanışlı tasarlanmış.

Önde ters süspansiyon sistemi ve arkada mono shock amartisorün kullanımı ile konfor arttırılmış. Ancak motosiklet sert bir seleye sahip. Uzun yolculuklarda sürüş açısından sele sertliği konforu düşüren en önemli etmenlerden. RX3 i Evo genel olarak yüksek bir ağırlık merkezine sahip olduğu için daha çok konfor odaklı tasarlanmış. Üzerinde gelen lastikler ise kötü seviyede. Uzun süre kullanım sağlayacaklar kesinlikle lastik değiştirmeli. Bu konuda kardeşi RX1 i Evo‘ nun gerisinde kalıyor.

Ortalama 100 KM de 3 ile 4 LT arası yakıt tüketen RX3 i Evo rakiplerine bakıldığına tam bir fiyat performans motoru. Motor karakteristiği atik olan motor performans olarak motor hacmine göre tatmin edici seviyede. Fiyat olarak ise 19.064 TL lik fiyat etiketine sahip olan motor standart ABS fren sistemi ile geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir