2019 Model Mercedes A Sedan Fiyat ve Özellikleri

2019 yılı itibari ile Mercedes yeni modeli A Serisi Sedan ‘ı piayasaya sürdü. Yeni çıkan A Serisi ‘nin sedan karoseri olan araç, daha büyük bagaj hacmi ve geniş iç yapısı ile A Serisi ‘nden ayrılırken, ön yüz ve kokpit tasarımı ile de yine kardeşi A Serisi ile benzerlik gösteriyor.

A Sedan ‘ın dış tasarımına baktığımızda ön yüzü ile tamamen yeni A Serisi ‘ne benzediğini görüyoruz. Burada önde büyük ızgara ve büyük Mercedes logosu araca sportiflik katıyor. Aynı zamanda tamponun yan altlarındaki hava kanalları agresif bir görünüm katmış. Arkaya doğru eğimlenen tavan hatları ile diğer Mercedes sedan modellerinden görmeye alıştığımız tasarım dilini bize gösteriyor.

Otomobil bagaj hacmi ile A serisinden daha büyük iken sınıf standartlarında bir hacim sunuyor. Arka led stoplar ile oldukça şık gözüken araç, A Sedan ‘ı diğer Mercedes modellerinden ayıran en önemli kısmı ve gayet oturaklı bir görünüme sahip. AMG paket ile beraber alınabilen araç sportif görünüm isteyenler için ideal bir paket olarak eklenmiş.

İç kokpit kısmına baktığımızda ise Yeni A Serisi ile aynı kokpiti paylaşan araç oldukça lüks donanımlara sahip. Büyük bir tableti andıran, multimedya sistemi ile gösterge panelini birleşiminden oluşan ekran oldukça şık tasarlanmış. Sunduğu görüntü kalitesi ve tepkime hızı iyi olan bu büyük ekran neredeyse aracın ön konsolunun tamamını kaplıyor. Kol dayamanın önünde sunulan touchpad ile multimedya ekranı tamamen kontrol edilebiliyor.

Klima kumandalarının orta konsoldaki havalandırma mevhezlerinin hemen altına konumlandırılmış tuş yapısı ile oldukça basit kullanım ve şık bir görünüm elde edilmiş. Sürüş karakteristiği olarak Yeni A serisi ile hemen hemen aynı olan A Sedan kardeşine göre biraz daha konfor odaklı ayarlanmış. Motor performansı olarak sınıf standartlarında bir performans sunan A Sedan gayet sağlam bir sürüş karakteristiğine sahip.

Ülkemize iki farklı motor seçeneği ve 7 ileri tam otomatik DCT şanzıman ile satışa sunuluyor. Motorlardan ilki 1.3 litrelik turbo benzinli 163 Beygir güç üreten benzinli motor. Diğeri ise Renault modellerinden görmeye alıştığımız ve Mercedes ‘in biraz modifiye ettiği 1.5 litrelik 116 beygir gücünde dizel ünite. Yeni A Sedan ülkemizde iki farklı donanım seçeneği ile satılıyor. Bunlar AMG ve Style paketleri. Yeni A Serisi Sedan’ ın fiyat donanım ve motor seçeneklerine bağlı fiyat bilgileri ise aşağıdaki gibidir.

Donanım PaketiYakıtMotor HacmiMotor GücüVites Fiyat
     A 200 Sedan     
           StyleBenzin    1,332 cm3        163 hp7G-DCT246.100 TL
           AMGBenzin     1,332 cm3        163 hp7G-DCT294.600 TL
   A 180 d Sedan     
           StyleDizel    1,461 cm3        116 hp7G-DCT253.200 TL
           AMGDizel    1,461 cm3        116 hp7G-DCT301.400 TL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir