2019 Model Hyundai Elantra Fiyat ve Özellikleri

2019 yılı itibari ile Hyundai, C segmenti sedan modeli Elantra ‘nın yeni versiyonunu Türkiye pazarına sundu. Sınıfına göre uygun fiyatı ile dikkat çeken araç eski makyajsız versiyonu ile de başarılı satış rakamları elde etmişti. Gelin hep beraber 2019 model Hyundai Elantra ‘nın fiyatına ve özelliklerine bir bakalım.

Aracın dış tasarımına baktığımızda eski versiyonu ile aynı boyutlara sahip olduğunu görüyoruz. Kabin içi genişiliği ,bagaj hacmi gibi kısımların boyutu eski versiyon ile birebir aynı durumda. Araca ön profilden baktığımızda yenilenen ön ızgara ve farlar bizi karşılıyor. Tamponun değişimi ile sis farlarının yeri ve şeklide değişmiş. Ön far aydınlatma grubunun tamamen değiştiği araçta gündüz ledleri oldukça şık bir görünüm sunuyor.

Elantra ‘ya yan profilden baktığımızda ise eski versiyon ile tamamen aynı olduğunu görüyoruz. Jant tasarımının yenilenmesi ile araca daha şık bir görünüm sağlanmış. 17 inç jantlar yerine aldığı modele göre oldukça daha şık ve sportif bir görünüm sağlıyor. Krom kapı kollarının standart olarak sunulduğu araçta tavan çizgisi arkaya doğru yatık bir formda geliyor. Bu sayede daha sportif bir görünüm sağlanmış.

Hyundai Elantra ‘nın arka tarafına baktığımızda ise en büyük değişimlerden birinin arka bölümde olduğunu görüyoruz. Yenilenen stop far grubu tamamen led aydınlatma ile donatılmış. Şimşek formu verilen led farların tasarımı oldukça sportif bir görünüme sahip. Plakanın arka tampon üzerine alınması ve tamponun orta kısmının siyah boyayla kaplı olması yine Elantra ‘ya sportif bir hava katmış. Bagajın kapağının üst kısmında bulunan geri görüş kamerası güzel bir görünüm sağlarken, bagaj açma düğmesi Hyundai logosunun içerisine konumlandırılmış.

Otomobilin iç kısmında ufak tefek değişiklikler göze çarpıyor. Donanım olarak kablosuz şarj ve kör nokta uyarı sistemi gibi özelliklerin Yeni Elantra ‘da artık sunulduğunu belirtelim. Multimedya ekranı çözünürlük ve tepkime süresi olarak iyileştirilmiş. Gösterge paneli üzerinde bulunan yol bilgisayarı ise tamamen renkli bir ekrana sahip olmuş. Gösterge paneli üzerinde bulunan analog kadranların zeminleri karbonfiber görünümlü bir malzeme ile kaplanmış ki bu yine araca sportif bir hava katmış.

Ülkemize 1.6 litre atmosferik benzinli motorla gelen Yeni Elantra manuel veya otomatik şanzıman seçenekleri ile alınabiliyor. Donanım ve vites seçeneklerine göre değişen Yeni Elantra fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz.

2019 ModelTavsiye Edilen Liste Fiyatı Tavsiye Edilen Nakit ve Hurda İndirimli Satış Fiyat
1.6 MPI 6 İleri Düz Style (Benzinli) 116.500 TL 104.500 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Style Plus (Benzinli) 129.500 TL 117.500 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Elite (Benzinli) 140.500 TL 128.500 TL
1.6 MPI 6 İleri Otomatik Elite Plus (Benzinli) 153.500 TL 141.500 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir