2019 Model Honda CB125R Fiyat ve Özellikleri

Motosiklet sınıfındaki ürün gamını geliştirmeye devam eden Honda yeni modelleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle kullanıcıların yorumları ve istekleri doğrultusunda iyileştirmeler ve yeni model çıkartan Honda, CB125R ile düşük CC sınıfındaki rekabeti kızdıracak gibi gözüküyor. Tasarımı ve özellikleri ile oldukça dikkat çeken CB125R sınıfının en iyileri arasında olmaya aday gibi gözüküyor. Honda CB125R fiyat ve özelliklerini incelemeye başlayalım.

CB125R ‘ın dış tasarımına baktığımızda, son zamanlarda oldukça popüler olan neo sports cafe tasarımını Honda ‘nın bu motosiklet üzerinde kullandığını görüyoruz. Teknoloji ve sportiflik yanında aynı zamanda klasik retro bir tasarım diline sahip olan neo sports cafe sınıfı, son zamanlarda oldukça beğenilen ve tercih edilen motosiklet sınıfı olmayı başardı. Tüm bunların ışığında da Honda yeni naked sınıftaki motorlarını bu tasarım dilini kullanarak üretmeye başladığını görüyoruz.

Motosiklete ön taraftan baktığımızda yuvarlak gündüz ledine sahip full led farlar bizi karşılıyor. Yuvarlak olması motosiklete klasik bir hava katarken içindeki full led aydınlatmalarda teknolojik bir görünüm sağlıyor. Yan profilden baktığımızda arka tarafa doğru yükselen sele açısı ile sportif gözüken motor da kullanılan malzeme kalitesi ve grenajlar kullanıcısına oldukça kaliteli bir hissiyat veriyor.

Fren sistemi olarak ABS sisteminin sunulduğu CB125R da son derece güvenli bir sürüş keyfi yaşanıyor. İyi bir frenleme sunan motosiklette ortalama yumuşaklıkta ayarlanmış süspansiyon sistemi bizleri karşılıyor. Çukur vb. gibi etmenleri iyi sönümleyen süspansiyon sistemi virajlarda da kullanıcısına bir güven hissiyatı veriyor.

Dijital gösterge panelinin kullanıldığı CB125R lcd ve iyi okunur bir ekrana sahip. Gündüz görünümü de gayet net olan gösterge panelinde vites artırma uyarısına kadar pek çok özellik bulunuyor. Lastik olarak ise orta sınıf Dunlop marka lastiklerle gelen motosiklette lastikler biraz geç ısınıyor. Ancak ısınınca viraj ve fren performansı oldukça başarılı. Honda CB125R Ülkemizde 23.000 TL lik fiyat etiketine sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir