2019 Model Citroen C4 Cactus Fiyat ve Özellikleri

Tasarım olarak oldukça değişik ve olağan dışı tasarıma sahip otomobil üreten Citroen yeni modellerinde de bu tasarım dilini kullanmaya devam ediyor. Kullanıcıları tarafından tasarımı oldukça şirin ve ilgi çekici gözüken Citroen arabaları rahat ve konforlu kullanım özellikleri ile dikkat çekiyor. Gelin hep beraber 2019 model Citroen C4 Cactus un fiyat ve özelliklerini inceleyelim.

Aracın dış tasarımına baktığımızda ilk Cactus versiyonu ile başlayan ve olağan dışı olan Citroen tasarımının yine burada devam ettiğini görüyoruz. Tampon içerisine gömülmüş kare farlar ve üzeri gündüz ledleri ile diğer Citroen modelleri ile aynı yüze sahip olan araç Citroen kimliğini belli ediyor. Yan profilden baktığımızda ise Citroen Airbump ‘ları bizleri karşılıyor. Bu Airbump ‘lar sayesinde yandan çarpışmalarda kaza etkisi azalırken araca gelebilecek minimum zararların önüne geçilmiş olunuyor.

En büyük değişimin arkada yaşandığı araçta arka stop far grubu değişmiş. Eskiden ufak ve sol tarafta bulunan stop grubu artık yatık formda ve iki parça halinde sunuluyor. Aracın artan boyutları neticesinde C segmenti SUV sınıfına göz kırparken bu sınıfın tüm ihtiyaçlarını karşıladığını söylememiz biraz zor. Gerek donanım gerek malzeme kalitesi olarak sınıf standartlarını biraz altında kalite sunan C4 Cactus B ile C segmenti arasında kalmış durumda.

İç kısımda oldukça ferah alan sunan C4 Cactus ‘un koltukları oldukça rahat tasarlanmış. Konfor odaklı bir süspansiyon sistemine sahip olan C4 Cactus uzun yolculuklar da ve sakin kullanımlarda oldukça rahat bir sürüş sağlıyor. Multimedya sistemi gayet net ve okunur şekilde tasarlanmış. Gösterge panelinin de tamamen dijital olduğu araçta panelin tek eksiği devir göstergesinin bulunmaması. Arka diz ve baş mesafesi de oldukça iyi olan aracın yolcuları da gayet rahat bir şekilde seyahat edebilir.

Ancak oldukça rahat ayarlanan süspansiyonların bir tek eksiği virajlarda aracın fazla savrulması. Yerden yüksekliğinin biraz fazla olması ve konfor odaklı süspansiyon sistemi kullanılması aracın virajlarda ve ani dönüşlerde savrulmasına neden oluyor. Son derece ekonomik olan araç ile düşük yakıt tüketimi elde etmek mümkün.

C4 Cactus ülkemize 1.2 turbo benzinli ve 1.5 BlueHDI dizel motorlarla gelirken bu seçenekler için sadece tam otomatik vites seçeneği mevcut. İki farklı donanı seçeneği ile satılan araçta Feel ve Shine donanım seviyeleri bulunuyor. Donanım ve motora bağlı fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

2019 FİYAT LİSTESİ VERSİYONLAR FİYATI HURDA TEŞVİKLİ FİYATI
C4 CACTUS FEEL 1.2 PureTech 110 HP EAT6 Tam Otomatik 6.2146.500 TL 134.500 TL
C4 CACTUS SHINE 1.2 PureTech 110 HP EAT6 Tam Otomatik 6.2151.500 TL 139.500 TL
C4 CACTUS FEEL 1.5 BlueHDi 120 HP EAT6 Tam Otomatik 6.2155.500 TL 143.500 TL
C4 CACTUS SHINE 1.5 BlueHDi 120 HP EAT6 Tam Otomatik 6.2162.500 TL 150.500 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir