2000 TL ve altı alınabilecek telefon modelleri

Artan dolar kuru ve vergiler ile beraber elektronik cihazların fiyatları oldukça artmaya başladı. Hatta fiyatlar öyle bir boyut kazandı ki iki üç yıl önce 2 bin tl ye aldığımız amiral gemisi modelleri fiyatları neredeyse 3 4 katına çıkmış durumda. Durum böyle olunca firmalar alt modellerine ağırlık vermeye başladı ve bu pazar oldukça büyümeye başladı.

Fiyat performans olarak 2000 TL ve altına alınabilecek telefon modellerini sizler için derledik. Özellikle markaların birbirleriyle teknolojik olarak yarıştığı bu fiyat aralığı modeller fiyat performans olarak iyi bir noktada. Sunduğu özellikler ile tüm ihtiyaçları karşılayabilen bu sınıftaki alınabilecek modelleri sizin için derledik.

Honor 10 Lite : Telefonun dış tasarımına baktığımızda önde çerçevesiz geniş açılı bir ekranın sunulduğu telefon da çentikli bir ekran mevut. Çentiğin içerisinde ise 24 megapiksellik selfi kamerası mevcut. Yapay zeka destekli kameraya sahip olan Honor 10 Lite fiyatına göre sunduğu kamera özelliği ile dikkat çekiyor. Arkada ise 13 megapiksellik ana kamera ve 2 megapiksellik geniş açılı kamera bulunuyor. Honor 10 Lite in kalbinde Kirin 710 yer alırken 3 GB lık RAM değerine sahip. 32 ve 64 GB ‘lık depolama alanı versiyonlarına sahip olan Honor 10 lite harici SD kart ile 512 GB ‘a kadar arttırım sağlanabiliyor.

Oppo AX7 : 4230 mAh lık btarya kapasitesi ile dikkat çeken Oppo AX7 oldukça pil ömrü sunuyor. Önde su damlası şeklinde selfi kamerası bulunurken çerçevesiz ekrana yer verilmiş. Bu ekran ile kullanıcılarına oldukça geniş açılı görüş izlenimi verilirken iyi bir örüntü kalitesi elde edilmiş. 3D kavisli arka yüzeye sahip olan Oppo AX7 arka yüzeyde çizgisel desenli bir yüzeye sahip. Bu yüzey gayet şık görünüm sunuyor. 16 megapiksellik selfi kamerasına sahip telefon arkada ise iki adet kameraya sahip.

Xiaomi Red Mi 7 : 4000 mAh lık bataryası ile dikkat çeken Xiaomi Red Mi 7 düşük pil tüketimi ve yüksek performans sağlayan Qualcomm ‘un Snapdragon 632 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ile düşük pil tüketimi yakalayan telefon iyi performans verilerine sahip. Palm sshutter özelliğine sahip olan telefon ile el hareketi ile otomatik fotoğraf çekmek mümkün. Oyun performansı için Qualcomm ‘un Adreno 506 GPU sunu kullanan telefon gayet iyi oyun performansı sunuyor. Önde düz bir ekrana sahip telefon arkada 3 boyutlu degrade tasarıma sahip.

Huawei P Smart 2019 : Çift sim kart desteğine sahip olan telefon ön tarafta damla çentikli ekrana sahip. 6.21 inç genişliğindeki ekran kullanıcılarına geyet iyi bir görüntü kalitesi sunuyor. Arka tarafta 13 megapiksellik ana kamera ve 2 megapiksellik geniş açılı 2 adet kamera bulunuyor. Huawei P Smart 2019. 3D kavisli kasa tipine sahip olan telefon ele oldukça iyi oturuyor. Kalnide Kirin 710 işlemci bulunan telefon iyi performans değerine sahip. Ayrıca telefonda yüz tanıma özelliği de bulunduğunu belirtelim.

Samsung A20 : 6.4 inçlik HD+ sAMOLED ekrana sahip olan telefon oldukça iyi bir görüntü kalitesine sahip. Parlak plastik siyah kasaya sahip olan telefon önde çerçevesiz ekrana sahip. Arkada iki adet kameraya sahip olan telefon 13 megapiksel ana kamera ve 5 megapiksellik geniş açılı kameraya sahip. 4000 mAh ‘lık batarya kapasitesine sahip olan tlegon oldukça iyi pil ömrü sunuyor. Yüz tanıma özelliğine sahip olan telefon da karanlık mod seçeneği de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir